Jämför proteinpulver

3 av 74 produkter matchar dina filter.

Filtrera på proteintyp, varumärke, butik eller pris till vänster, och sortera listan efter det mått som spelar roll för dig. Standardsorteringen är pris per 100 g faktiskt protein – samma mått som styr Mest protein för pengarna, vår huvudranking. Letar du specifikt efter lägst totalpris eller lägst pris per kg, byt sortering ovan eller gå direkt till Billigaste proteinpulvret.

Annonsinformation. Proteinjakten kan få provision när du klickar vidare och genomför ett köp – det påverkar inte priset du betalar. Rankingen baseras som standard på jämförelsetal, inte provision.

GAAM Casein
Kasein
GAAM

Casein

750 g · 74% protein · 21 port.
239 kr
pris hos Proteinbolaget · Frakt ej inräknad
319 krper kg pulver
43,1 krper 100 g protein
11,4 krper portion
2.32 gprotein per krona
Swedish Supplements Slow Casein
Kasein
Swedish Supplements

Slow Casein

900 g · 80% protein · 27 port.
319 kr
pris hos Proteinbolaget · Frakt ej inräknad
354 krper kg pulver
44,3 krper 100 g protein
11,8 krper portion
2.26 gprotein per krona
Tyngre Kasein Apelsin
Kasein
Tyngre

Kasein Apelsin

750 g · 76% protein · 21 port.
299 kr
pris hos Tyngre · Frakt ej inräknad
399 krper kg pulver
52,5 krper 100 g protein
14,2 krper portion
1.91 gprotein per krona

Så jämför du proteinpulver rätt

Två burkar som ser likadana ut kan skilja sig rejält i faktiskt värde. Varje produktkort visar totalpris (inklusive känd frakt när butiken anger den), pris per kg pulver, pris per 100 g faktiskt protein och protein per krona – samma mått vänt upp och ner. Kortet visar också hos hur många butiker priset är jämfört, så du ser om det bästa priset gäller på riktigt eller bara hos en enda butik.

Mer specifika jämförelser

Letar du efter något mer specifikt? Vi har egna genomgångar av Billigaste proteinpulvret, Mest protein för pengarna, Vassleprotein, Whey isolate och Clear Whey.

Vanliga frågor

Vad betyder "pris per 100 g protein"?

Totalpriset delat på hur många gram faktiskt protein förpackningen innehåller (vikt gånger proteinhalt i procent). Det är det mest rättvisande måttet för att jämföra olika förpackningsstorlekar och varumärken - se hela uträkningen på Så räknar vi.

Räknar ni med frakt i priserna?

Ja, när butiken anger fraktkostnaden räknas den in i totalpriset. Är frakten okänd gissar vi aldrig - det visas tydligt istället för att dölja en extra kostnad.

Vad är skillnaden mot Mest protein för pengarna?

Den här sidan visar hela katalogen med filter och valfri sortering. Mest protein för pengarna är en färdig topplista sorterad enbart efter pris per 100 g protein, med en djupare genomgång av metoden.