Jämför proteinpulver

9 av 74 produkter matchar dina filter.

Filtrera på proteintyp, varumärke, butik eller pris till vänster, och sortera listan efter det mått som spelar roll för dig. Standardsorteringen är pris per 100 g faktiskt protein – samma mått som styr Mest protein för pengarna, vår huvudranking. Letar du specifikt efter lägst totalpris eller lägst pris per kg, byt sortering ovan eller gå direkt till Billigaste proteinpulvret.

Annonsinformation. Proteinjakten kan få provision när du klickar vidare och genomför ett köp – det påverkar inte priset du betalar. Rankingen baseras som standard på jämförelsetal, inte provision.

Elit Nutrition Vegan Protein
VegansktSlut i lager
Elit Nutrition

Vegan Protein

750 g · 90% protein · 25 port.
158 kr
pris hos Proteinbolaget · Frakt ej inräknad
211 krper kg pulver
23,4 krper 100 g protein
6,3 krper portion
4.27 gprotein per krona
Heey! Veganskt Protein
Veganskt−11%
Heey!

Veganskt Protein

500 g · 88% protein · 16 port.
135 kr
pris hos Proteinbolaget · Frakt ej inräknad
270 krper kg pulver
30,7 krper 100 g protein
8,4 krper portion
3.26 gprotein per krona
Swedish Supplements Vegan Protein Deluxe
Veganskt
Swedish Supplements

Vegan Protein Deluxe

750 g · 74.4% protein · 27 port.
199 kr
pris hos Proteinbolaget · Frakt ej inräknad
265 krper kg pulver
35,7 krper 100 g protein
7,4 krper portion
2.80 gprotein per krona
Svenskt Kosttillskott Core Plant Protein
Veganskt
Svenskt Kosttillskott

Core Plant Protein

1000 g · 80% protein · 40 port.
289 kr
pris hos Svenskt Kosttillskott · Frakt ej inräknad
289 krper kg pulver
36,1 krper 100 g protein
7,2 krper portion
2.77 gprotein per krona
Holistic Ärtprotein Isolat Ekologisk
Veganskt
Holistic

Ärtprotein Isolat Ekologisk

750 g · 80% protein · 25 port.
249 kr
pris hos Svenskt Kosttillskott · Frakt ej inräknad
332 krper kg pulver
41,5 krper 100 g protein
10,0 krper portion
2.41 gprotein per krona
Pureness Vegan Protein
Veganskt
Pureness

Vegan Protein

600 g · 75% protein · 24 port.
226 kr
pris hos Proteinbolaget · Frakt ej inräknad
377 krper kg pulver
50,2 krper 100 g protein
9,4 krper portion
1.99 gprotein per krona
Myvegan Soy Protein Isolate
Veganskt
Myvegan

Soy Protein Isolate

1000 g · 80% protein · 33 port.
443 kr
pris hos Myprotein · + 69 kr frakt
443 krper kg pulver
55,4 krper 100 g protein
13,4 krper portion
1.81 gprotein per krona
Fairing Vegan Protein Pro
Veganskt
Fairing

Vegan Protein Pro

500 g · 60% protein · 16 port.
170 kr
pris hos Svenskt Kosttillskott · Frakt ej inräknad
340 krper kg pulver
56,7 krper 100 g protein
10,6 krper portion
1.76 gprotein per krona
Optimum Nutrition Clear Protein 100% Plant Protein Isolate
Veganskt
Optimum Nutrition

Clear Protein 100% Plant Protein Isolate

280 g · 70% protein · 10 port.
291 kr
pris hos Proteinbolaget · Frakt ej inräknad
1 039 krper kg pulver
148,5 krper 100 g protein
29,1 krper portion
0.67 gprotein per krona

Så jämför du proteinpulver rätt

Två burkar som ser likadana ut kan skilja sig rejält i faktiskt värde. Varje produktkort visar totalpris (inklusive känd frakt när butiken anger den), pris per kg pulver, pris per 100 g faktiskt protein och protein per krona – samma mått vänt upp och ner. Kortet visar också hos hur många butiker priset är jämfört, så du ser om det bästa priset gäller på riktigt eller bara hos en enda butik.

Mer specifika jämförelser

Letar du efter något mer specifikt? Vi har egna genomgångar av Billigaste proteinpulvret, Mest protein för pengarna, Vassleprotein, Whey isolate och Clear Whey.

Vanliga frågor

Vad betyder "pris per 100 g protein"?

Totalpriset delat på hur många gram faktiskt protein förpackningen innehåller (vikt gånger proteinhalt i procent). Det är det mest rättvisande måttet för att jämföra olika förpackningsstorlekar och varumärken - se hela uträkningen på Så räknar vi.

Räknar ni med frakt i priserna?

Ja, när butiken anger fraktkostnaden räknas den in i totalpriset. Är frakten okänd gissar vi aldrig - det visas tydligt istället för att dölja en extra kostnad.

Vad är skillnaden mot Mest protein för pengarna?

Den här sidan visar hela katalogen med filter och valfri sortering. Mest protein för pengarna är en färdig topplista sorterad enbart efter pris per 100 g protein, med en djupare genomgång av metoden.